Excellence Line 2024 – najlepsze telewizory Samsunga jeszcze doskonalsze dzięki AI

Estimated read time 5 min read

Samsung nie przestaje wyznaczać standardów w świecie telewizorów, a seria Excellence Line na rok 2024 to dowód na to,

że AI staje się kluczowym elementem podnoszącym jakość obrazu i dźwięku. Model Samsung Neo QLED Excellence Line QN900D robi wrażenie już na pierwszy rzut oka – lustrzana podstawa sprawia, że ekran wydaje się wisieć w powietrzu, a brak ramek nadaje mu niespotykanej dotąd lekkości. Smukłość i design to jednak dopiero początek, bo prawdziwe innowacje kryją się wewnątrz telewizora.

Rozwój Technologii i Wzrost Oczekiwań

Jeszcze kilkanaście lat temu telewizory 4K były zarezerwowane dla najbogatszych. Dziś duże ekrany, od 65 cali wzwyż, stały się dostępne dla wielu, a ich ceny znacznie spadły. To otworzyło drzwi dla nowych technologii, takich jak 8K, które oferują jeszcze większą rozdzielczość i precyzję obrazu. Samsung, będący liderem w branży, nie tylko podąża za tym trendem, ale go definiuje, oferując nie tylko coraz większe ekrany, ale też coraz bardziej zaawansowane technologie.

Samsung Excellence Line: Doskonałość w Rozdzielczości 8K

Seria Excellence Line Samsunga to telewizory 8K, które wyróżniają się nie tylko jakością obrazu, ale także wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI) do optymalizacji treści. Dzięki procesorowi Neural Quantum 8K, telewizory z tej serii potrafią podnieść jakość obrazu z Full HD czy 4K do rozdzielczości 8K, zapewniając większą ilość detali i bardziej realistyczne kolory. Skalowanie AI 8K Pro pozwala cieszyć się treściami w wysokiej rozdzielczości, nawet jeśli oryginalny materiał nie był nagrany w formacie 8K.

Quantum Dot i Mini-LED: Obraz Pełen Szczegółów

Jednym z kluczowych elementów, które czynią telewizory Samsung Excellence Line wyjątkowymi, jest technologia kropki kwantowej (QLED) oraz wielostrefowe podświetlenie mini-LED. Kropki kwantowe zapewniają żywsze i bardziej nasycone kolory, a diody mini-LED pozwalają na precyzyjne sterowanie podświetleniem, co przekłada się na jasny, szczegółowy obraz. Dzięki temu telewizory Excellence Line doskonale sprawdzają się w każdych warunkach oświetleniowych, a certyfikat Pantone potwierdza ich doskonałe odwzorowanie kolorów.

AI dla Lepszego Przetwarzania Obrazu i Dźwięku

Procesor Neural Quantum 8K Gen3, wyposażony w 512 sieci neuronowych, pozwala na szybsze przetwarzanie obrazu, co przekłada się na płynniejsze wyświetlanie dynamicznych scen, takich jak transmisje sportowe czy gry wideo. Upłynniacz Ruchu AI Pro to system, który rozpoznaje dyscyplinę sportową i dostosowuje przetwarzanie obrazu, by zapewnić ostrość i przejrzystość nawet przy szybkich ruchach. Dla graczy istotna jest również wysoka częstotliwość odświeżania – 120 Hz w 8K i 240 Hz w 4K, co pozwala cieszyć się płynną grą.

AI odgrywa również kluczową rolę w ulepszaniu dźwięku. Model QN900D ma rozbudowany system nagłośnienia 6.2.4 z mocą 90 W, a funkcja Aktywny Wzmacniacz Głosu Pro (Active Voice Amplifier) wykorzystuje algorytmy AI do poprawy głośności dialogów w hałaśliwych scenach. Dzięki temu dialogi są zawsze dobrze słyszalne, niezależnie od otoczenia.

Integracja z Systemem Smart Home

Samsung Excellence Line to również telewizory, które wspierają inteligentny dom. Wbudowany moduł komunikacyjny obsługujący popularne standardy, takie jak ZigBee i Matter, pozwala na stworzenie z telewizora centrum kontroli dla inteligentnych urządzeń. System Smart TV Tizen oferuje sekcję Daily+, umożliwiającą łatwe sterowanie różnymi urządzeniami z jednego miejsca. Smart Things pozwala na zdalne sterowanie oświetleniem, AGD czy innymi urządzeniami, a także na monitorowanie zużycia energii.

Bezpieczeństwo i Dostępność Dzięki AI

Telewizory Samsung Excellence Line są również bezpieczne. System Knox, wielowarstwowe zabezpieczenie, aktywnie wykrywa potencjalne zagrożenia hakerskie, chroniąc dane użytkowników i usługi, z których korzystają. Samsung wprowadził także udogodnienia dla osób niedowidzących i niedosłyszących, takie jak tryb Relumino, który dostosowuje obraz dla lepszej widoczności, oraz Aktywny Wzmacniacz Głosu Pro dla poprawy dźwięku w hałaśliwych scenach.

Podsumowanie

Telewizory Samsung Excellence Line na rok 2024 to kwintesencja nowoczesnych technologii i doskonałego designu. Dzięki AI, 8K, technologii Quantum Dot i mini-LED, te telewizory oferują niezwykłe doświadczenia wizualne i dźwiękowe. Wysoka częstotliwość odświeżania, ulepszony system upłynniania ruchu oraz zaawansowane funkcje dźwiękowe sprawiają, że telewizory te są idealnym wyborem zarówno dla kinomaniaków, jak i graczy. Dodatkowo, dzięki integracji z systemem smart home i zabezpieczeniom Knox, są to telewizory nie tylko piękne, ale także praktyczne i bezpieczne. Jeśli szukasz telewizora, który sprosta wszystkim wymaganiom, Samsung Excellence Line to wybór, który warto rozważyć.

Oto zdjęcie przedstawiające telewizor Samsung Neo QLED Excellence Line z 2024 roku w nowoczesnym salonie. Telewizor jest duży, bez widocznych ramek, o smukłym designie i lustrzanej podstawie, co daje efekt lewitacji. Salon jest stylowo umeblowany, z nowoczesnymi meblami i przytulną atmosferą, którą tworzy delikatne oświetlenie. Na ekranie telewizora widać wyraźny, kolorowy obraz, odzwierciedlający wysoką rozdzielczość i ostrość 8K. Tło to minimalistyczny i czysty wystrój wnętrza, podkreślający elegancję i luksusowy charakter telewizora.

Podobne artykuły

+ There are no comments

Add yours