Dla kogo Legia Cudzoziemska – Szansa na wyzwanie i nową tożsamość

Estimated read time 3 min read

Legion Etrangère, czyli Legia Cudzoziemska, to elitarna jednostka wojskowa Francji.

Słynie z rygorystycznego procesu rekrutacji, wymagających szkoleń i udziału w misjach bojowych na całym świecie. Służba w Legii to nie tylko wyzwanie fizyczne i psychiczne, ale także szansa na zdobycie nowych umiejętności, doświadczeń i tożsamości.

Kto może zostać legionistą?

Do Legii Cudzoziemskiej mogą wstąpić mężczyźni w wieku 17,5 do 39,5 roku życia, którzy nie posiadają obywatelstwa francuskiego. Kandydaci muszą być zdrowi fizycznie i psychicznie, nie mieć kartoteki kryminalnej i znać co najmniej podstawy języka francuskiego.

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji do Legii Cudzoziemskiej jest wieloetapowy i wymagający. Obejmuje:

 • Selekcję wstępną: Kandydaci muszą złożyć formularz zgłoszeniowy i przejść rozmowę kwalifikacyjną w jednym z punktów rekrutacyjnych Legii na terenie Francji.
 • Testy fizyczne i medyczne: Kandydaci muszą zaliczyć szereg testów sprawdzających ich siłę, wytrzymałość, zwinność i kondycję. Oprócz tego przechodzą szczegółowe badania lekarskie.
 • Testy psychologiczne: Kandydaci poddawani są testom psychologicznym mającym na celu ocenę ich motywacji, stabilności emocjonalnej i predyspozycji do służby wojskowej.
 • Okres próbny: Po pomyślnym przejściu wszystkich etapów rekrutacji kandydaci trafiają do ośrodka szkoleniowego Legii w Castelnaudary na południu Francji. Tam przez 4 miesiące przechodzą intensywne szkolenie obejmujące m.in. musztrę, walkę wręcz, posługiwanie się bronią palną, survival i taktykę wojskową.

Co dalej po ukończeniu szkolenia?

Po ukończeniu szkolenia i złożeniu przysięgi wierności Francji legioniści stają się pełnoprawnymi żołnierzami Legii Cudzoziemskiej. Podpisują kontrakt na co najmniej 5 lat służby i są przydzielani do jednego z regimentów Legii stacjonujących w różnych zakątkach świata.

Jakie są korzyści ze służby w Legii Cudzoziemskiej?

Legionistom oferuje się:

 • Stabilną pracę i wynagrodzenie: Legioniści otrzymują comiesięczne wynagrodzenie oraz szereg dodatków socjalnych.
 • Możliwość rozwoju zawodowego: Legioniści mogą zdobyć nowe umiejętności i kwalifikacje wojskowe, które mogą być przydatne w późniejszym życiu.
 • Doświadczenie z misji bojowych: Legioniści biorą udział w misjach pokojowych i stabilizacyjnych w różnych krajach świata.
 • Nową tożsamość: Legioniści otrzymują nową tożsamość i obywatelstwo francuskie po ukończeniu 5-letniej służby.

Czy służba w Legii Cudzoziemskiej jest dla każdego?

Służba w Legii Cudzoziemskiej to nie lada wyzwanie. Wymaga ogromnej determinacji, dyscypliny i siły fizycznej i psychicznej. Nie jest to dla osób szukających łatwej drogi na życie. Legion to miejsce dla tych, którzy pragną sprawdzić swoje granice, zdobyć nowe doświadczenia i służyć innym.

Legion Cudzoziemska to nie tylko jednostka wojskowa, ale także legenda. To symbol odwagi, honoru i braterstwa. Służba w Legii to niezapomniane przeżycie, które na zawsze zmienia życie człowieka.

Dodatkowe informacje:

 • Oficjalna strona internetowa Legii Cudzoziemskiej: https://www.legion-recrute.com/en
 • Punkty rekrutacyjne Legii Cudzoziemskiej: https://www.legion-recrute.com/en
 • Filmy i dokumenty o Legii Cudzoziemskiej: https://www.youtube.com/channel/UCGhyQZ6zPbEsEAmA_lswvrA

Pamiętaj: Decyzja o wstąpieniu do Legii Cudzoziemskiej to poważna decyzja, którą należy dobrze przemyśleć. To nie jest dla każdego.

Sprawdź o czym jeszcze piszemy:

Legia Cudzoziemska: Szansa na ucieczkę od przeszłości?

Podobne artykuły

+ There are no comments

Add yours