Uciążliwe reklamy w smartfonach Xiaomi – czy i jak można je wyłączyć

Estimated read time 3 min read

Smartfony marki Xiaomi cieszą się dużą popularnością na całym świecie, oferując doskonały stosunek jakości do ceny.

Jednak wielu użytkowników może odczuwać pewien dyskomfort związany z obecnością reklam w systemie MIUI, nakładce systemowej używanej przez urządzenia Xiaomi. Reklamy te pojawiają się w różnych aplikacjach systemowych, takich jak menedżer plików, instalator aplikacji, kalendarz i nawet w ustawieniach. Poniżej przedstawiamy, jak można je wyłączyć i poprawić swoje doświadczenia z użytkowania smartfona.

Wyłączenie reklam w MIUI – krok po kroku

Krok 1: Menedżer plików i inne aplikacje systemowe

  1. Menedżer plików: Otwórz menedżer plików, przejdź do „Ustawień” i wyłącz opcję „Rekomendacje”.
  2. Instalator aplikacji: Gdy instalujesz nowe aplikacje, wyłącz „Rekomendacje aplikacji” pojawiające się na ekranie instalacji.
  3. Pogoda, Kalendarz i Czystość systemu: W aplikacjach systemowych, takich jak Pogoda czy Kalendarz, wejdź w ustawienia aplikacji i poszukaj opcji do wyłączenia rekomendacji lub reklam.

Krok 2: Ustawienia systemowe

  1. Ustawienia prywatności: Przejdź do „Ustawień” > „Hasło i bezpieczeństwo” > „Prywatność” i wyłącz opcję „Odbieranie rekomendacji”.
  2. Ustawienia MSA (MIUI System Ads): Znajdź w ustawieniach opcję MSA (lub „usługi reklamowe”) i wyłącz ją. Może wymagać to oczekiwania na zatwierdzenie przez kilka sekund.

Krok 3: Aplikacje indywidualne

W przypadku każdej aplikacji systemowej Xiaomi, takiej jak bezpieczeństwo, muzyka czy wideo, sprawdź w jej ustawieniach opcje dotyczące wyświetlania rekomendacji lub reklam i wyłącz je. Należy to zrobić indywidualnie dla każdej aplikacji.

Krok 4: Przeglądarka

Jeśli korzystasz z przeglądarki internetowej od Xiaomi, możesz również tam napotkać reklamy. Wchodząc w ustawienia przeglądarki, poszukaj sekcji związanej z prywatnością lub reklamami i wyłącz niepożądane opcje.

Dlaczego warto to zrobić?

Wyłączenie reklam w systemie MIUI nie tylko poprawia komfort użytkowania, ale także może przyczynić się do lepszej prywatności i bezpieczeństwa danych. Reklamy często zbierają informacje o sposobie korzystania z urządzenia w celu dostosowania wyświetlanych treści, co nie wszystkim użytkownikom może odpowiadać.

Pamiętaj jednak, że Xiaomi może zmieniać lokalizację i nazwy niektórych opcji w różnych wersjach MIUI, więc powyższe kroki mogą się nieco różnić w zależności od modelu urządzenia i wersji systemu. Regularne aktualizacje systemu i aplikacji mogą również przywracać niektóre ustawienia reklam, dlatego warto sprawdzać je od czasu do czasu.

Użytkownik wchodzi w interakcję ze smartfonem Xiaomi, nawigując przez menu ustawień, aby wyłączyć reklamy. Scena ukazuje ekran smartfona z wyświetloną stroną ustawień MIUI, na której wyróżnione są opcje wyłączenia reklam. Palec użytkownika wskazuje na opcję „Wyłącz reklamy”. Wizualizacja podkreśla proces wzmacniania prywatności użytkownika i poprawy doświadczeń z użytkowania poprzez usuwanie niechcianych reklam. Otoczenie jest nowoczesne i minimalistyczne, skupiające uwagę na smartfonie i interakcji z nim. Tło jest rozmyte, aby skupić uwagę na głównej akcji. Obraz ma proporcje 16:9, idealnie nadające się do zilustrowania artykułu na temat wyłączania reklam w smartfonach Xiaomi.

Podobne artykuły

+ There are no comments

Add yours