Nowa Dacia Spring z cenami w Polsce – elektryczny samochód miejski

Estimated read time 3 min read

Wstęp

Dacia Spring to elektryczny samochód miejski, który zdobył popularność dzięki przystępnej cenie i praktycznym rozwiązaniom.

Model zadebiutował w 2021 roku, a jego sprzedaż przekroczyła już 140 tys. sztuk na całym świecie. Polski importer Dacii ogłosił cennik zmodernizowanej wersji, wprowadzając niższe ceny i lepsze wyposażenie. W kwietniu 2024 r. Dacia Spring stała się jednym z najbardziej atrakcyjnych elektrycznych samochodów miejskich na rynku, szczególnie po uwzględnieniu rządowych dopłat. Oto, co nowa Dacia Spring oferuje kierowcom w Polsce.

Nowa Dacia Spring: Zmiany w Designie i Wyposażeniu

Zmodernizowana Dacia Spring przyciąga uwagę nową stylistyką, która wpisuje się w nową tożsamość marki. Zarówno wnętrze, jak i nadwozie zostały przeprojektowane, z wyjątkiem dachu, który pozostał taki sam jak w poprzedniej wersji. Nowa Dacia Spring jest dostępna w trzech wersjach wyposażeniowych: Essential, Expression i Extreme.

Zmiany dotyczą również systemów wspomagania prowadzenia, które dostosowano do najnowszych standardów bezpieczeństwa. Pod maską znajdziemy silnik elektryczny o mocy 65 KM, który pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w czasie poniżej 14 sekund. Dostępna jest też wersja z silnikiem 45 KM, która jest tańsza i bardziej ekonomiczna, choć mniej dynamiczna.

Dacia Spring: Niska Masa i Efektywność Energetyczna

Jednym z wyróżniających się aspektów nowej Dacii Spring jest jej niska masa własna, która wynosi poniżej jednej tony w najwyższej wersji wyposażeniowej Extreme. Dzięki temu model ten ma rekordowo niskie zużycie energii, poniżej 14,6 kWh/100 km, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji. Takie rozwiązanie czyni Dacię Spring idealnym wyborem dla osób, które szukają taniego i ekologicznego samochodu do miasta.

Ceny Dacii Spring w Polsce: Przystępność Dzięki Dopłatom

Dacia Spring oferuje trzy wersje wyposażeniowe z różnymi poziomami mocy i ceny. Wersja podstawowa Essential z silnikiem o mocy 45 KM kosztuje od 76 tys. 900 zł. Wersja Expression z silnikiem 65 KM zaczyna się od 86 tys. zł, a najwyższa wersja Extreme kosztuje 90 tys. 600 zł.

Rządowe dopłaty do samochodów elektrycznych sprawiają, że ceny Dacii Spring stają się jeszcze bardziej atrakcyjne. Najwyższa dopłata dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wynosi 27 tys. zł, co oznacza, że ostateczna cena podstawowej wersji może spaść do około 50 tys. zł. To czyni Dacię Spring jednym z najtańszych samochodów elektrycznych na rynku.

Podsumowanie

Nowa Dacia Spring to doskonały wybór dla osób szukających taniego, ekonomicznego i ekologicznego samochodu miejskiego. Dzięki niższym cenom, rządowym dopłatom i ulepszonym systemom bezpieczeństwa, Dacia Spring może stać się hitem wśród samochodów elektrycznych w Polsce. Jej niska masa, efektywność energetyczna i przystępność cenowa sprawiają, że jest to propozycja, którą warto rozważyć. Jeśli szukasz elektrycznego samochodu do miasta, Dacia Spring to jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku w kwietniu 2024 roku.

Nowa Dacia Spring zaparkowana w nowoczesnym, miejskim otoczeniu. Elektryczny samochód prezentuje się w eleganckim i kompaktowym designie, z charakterystycznym przednim grillem i unikalnymi reflektorami. Tło przedstawia miejską scenerię z wysokimi budynkami i ruchliwymi ulicami, podkreślając przystosowanie samochodu do warunków miejskich. Scena oddaje nowoczesny i ekologiczny charakter Dacii Spring, akcentując jej rozmiar i wszechstronność w miejskiej jeździe. Samochód jest pomalowany na żywy kolor, co dodaje mu atrakcyjności wśród tętniącej życiem miejskiej scenerii.

Podobne artykuły

+ There are no comments

Add yours