Rower bojowy amerykańskiej armii: Stalker Carnivore – cena i zdolności

Estimated read time 3 min read

Podczas ostatnich ćwiczeń wojskowych na poligonie w Orzyszu, gdzie odbywał się Griffin Shock 24,

wśród standardowego sprzętu wojskowego pojawił się niezwykły uczestnik – amerykański rower bojowy Stalker Carnivore. Wykorzystywany przez żołnierzy USA, ten rower to połączenie zaawansowanej technologii i wytrzymałości, zdolny do działania w najtrudniejszych warunkach. Oto szczegółowe spojrzenie na ten wyjątkowy pojazd.

Spis treści

 1. Charakterystyka Rowera Stalker Carnivore
 2. Specyfikacja techniczna
 3. Zastosowania bojowe
 4. Cena i wersje rowera
 5. Podsumowanie

Charakterystyka Rowera Stalker Carnivore

Stalker Carnivore nie jest zwyczajnym rowerem, ale jednośladem stworzonym do specjalnych zadań bojowych. Wyposażony w elektryczny napęd o mocy 3,5 kW (około 4 KM), może poruszać się zarówno na pedały, jak i w trybie całkowicie elektrycznym, co pozwala na szybkie i ciche przemieszczanie się przez różnorodne tereny.

Specyfikacja techniczna

Rower wykazuje się niezwykłą wytrzymałością i jest przystosowany do jazdy w różnych warunkach pogodowych i na różnorodnych nawierzchniach. Jego konstrukcja pozwala na:

 • Jazdę w trudnym terenie, w tym w gęstych lasach.
 • Bezgłośne poruszanie się, co jest kluczowe w operacjach taktycznych.
 • Ciągnięcie przyczepki o wadze do 250 kg.
 • Osiąganie maksymalnej prędkości do 78 km/h bez przyczepki.

Zastosowania bojowe

Amerykańscy żołnierze używają rowerów Stalker Carnivore nie tylko do szybkiego przemieszczania się na polu bitwy, ale również do transportu sprzętu. Możliwość ciągnięcia ciężkiej przyczepki sprawia, że jest to idealny środek transportu w warunkach, gdzie użycie standardowych pojazdów jest utrudnione.

Cena i wersje rowera

Stalker Carnivore dostępny jest w kilku wersjach, które różnią się specyfikacją oraz ceną:

 • Wersja scout: Cena wynosi od 2900 do 4000 euro. Jest to podstawowa wersja, idealna dla zwiadowców i jednostek lekkozbrojnych.
 • Wersja sport: Cena tej wersji waha się od 4500 do 8400 euro. Wyposażona w dodatkowe funkcje, które zwiększają jej efektywność w trudniejszych warunkach.

Podsumowanie

Rower bojowy Stalker Carnivore to zaawansowany sprzęt wojskowy, który łączy technologię, wytrzymałość i wielofunkcyjność. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, jest on nieocenionym narzędziem dla żołnierzy na współczesnym polu walki, umożliwiającym szybkie i skuteczne przemieszczanie się. Jego zdolność do pracy w ekstremalnych warunkach czyni go kluczowym elementem w arsenale wojskowym USA i sojuszników z NATO.

Oto dwa obrazy przedstawiające elektryczny rower Stalker Carnivore, zaprezentowany w miejskim otoczeniu. Możesz je przeglądać i pobierać bezpośrednio powyżej.

Podobne artykuły

+ There are no comments

Add yours