Hyundai IONIQ 5 N, wodorowa hybrydą N Vision 74 i Robopies Spot – targi Poznańskie

Estimated read time 3 min read

Hyundai skradł show na poznańskich targach: Robopies, wodorowa hybryda i driftujący elektryk zrobiły swoje

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Poznaniu, które odbyły się od 4 do 7 kwietnia, Hyundai wywołał prawdziwe poruszenie. Marka zaprezentowała szereg innowacyjnych pojazdów, w tym IONIQ 5 N, który zebrał entuzjastyczne recenzje, a także zaskoczył wszystkich wodorową hybrydą N Vision 74 i elektrycznym modelem zdolnym do driftu.

Spis treści

  1. Hyundai IONIQ 5 N – Nowa definicja elektrycznego sportu
  2. N Vision 74 – Wodorowa przyszłość Hyundaia
  3. Technologiczne innowacje i robopies Spot
  4. Hyundai jako lider w dziedzinie mobilności

Hyundai IONIQ 5 N – Nowa definicja elektrycznego sportu

Hyundai IONIQ 5 N, oficjalnie zaprezentowany pierwszego dnia targów, jest pierwszym elektrycznym modelem sportowym serii N marki. Z dumą prezentujący się w matowo-niebieskim wykończeniu, IONIQ 5 N wyróżnia się nie tylko swoim wyglądem, ale i niezwykłą zdolnością do driftu. Keiichi „DK” Tsuchiya, japoński zawodowy kierowca i znany jako „Drift King”, pochwalił auto mówiąc, że „zmieniło jego postrzeganie marki Hyundai”.

N Vision 74 – Wodorowa przyszłość Hyundaia

Obok elektrycznego sportowca, Hyundai zaskoczył N Vision 74, samochodem, który łączy technologię wodorowych ogniw paliwowych z akumulatorami. N Vision 74, który swoją stylistyką nawiązuje do kultowego modelu Hyundai Pony Coupe z 1974 roku, oferuje moc 680 KM i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 4 sekundy. Pojazd może pochwalić się zasięgiem niemal 600 km, co czyni go jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów w ofercie Hyundaia.

Technologiczne innowacje i robopies Spot

Hyundai podczas targów nie ograniczył się tylko do samochodów. Robopies Spot od Boston Dynamics, który stał się częścią Hyundai po przejęciu firmy w 2021 roku, również przyciągał wzrok odwiedzających. Spot, będąc jednym z najbardziej rozpoznawalnych robotów na świecie, podkreśla zaangażowanie Hyundaia w rozwój robotyki i technologii przyszłości.

Hyundai jako lider w dziedzinie mobilności

Prezentacje Hyundaia na targach motoryzacyjnych w Poznaniu tylko potwierdziły, że firma nie tylko rozwija swoje portfolio samochodów elektrycznych i wodorowych, ale jest także liderem w dziedzinie mobilności przyszłości. Zaangażowanie w rozwój autonomicznej jazdy, inteligentnych rozwiązań miejskich oraz nowoczesnych fabryk, czyni Hyundaia prekursorem w przemyśle motoryzacyjnym.

Hyundai wyraźnie pokazał, że jest gotowy na przyszłość motoryzacji, łącząc innowacje technologiczne z nowymi rodzajami napędów, co skutecznie przyciąga uwagę zarówno mediów, jak i publiczności na całym świecie.

Obrazy przedstawiający robota w kształcie psa, inspirowanego technologią Hyundai, o nazwie 'Spot’. Robot znajduje się w futurystycznym miejskim otoczeniu, ilustrującym jego potencjalne zastosowania w bezpieczeństwie publicznym lub jako pomoc.

Podobne artykuły

+ There are no comments

Add yours