Zlikwidowano ogromną fabrykę syntetycznych narkotyków w okolicach Słupska

Estimated read time 3 min read

Wprowadzenie

Wielka operacja antynarkotykowa przeprowadzona przez polskie służby policyjne zakończyła się zlikwidowaniem.

W akcji uczestniczyli funkcjonariusze CBŚP, Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA”, kontrterroryści z Gdańska oraz piloci z Zarządu Lotnictwa Policji Komendy Głównej Policji. Użyto śmigłowców Black Hawk i Bell, a także pojazdu opancerzonego. Operacja doprowadziła do przejęcia prawie 4 ton klefedronu i zatrzymania trzech mężczyzn, którym grozi do 20 lat więzienia.

Przebieg Akcji

Policjanci CBŚP otrzymali informacje o możliwej produkcji narkotyków na wielką skalę w jednej z hal w powiecie słupskim. Przygotowując się do operacji, funkcjonariusze zebrali specjalistyczny sprzęt ochronny, w tym kombinezony zabezpieczenia chemicznego, aby móc bezpiecznie wejść na teren fabryki. Do akcji włączyli się również strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego z Gdyni.

Aby dostać się do fabryki, policjanci wykorzystali śmigłowce i pojazd opancerzony. Po dotarciu na miejsce, wewnątrz hali natknęli się na trzy zaskoczone osoby, które zostały natychmiast zatrzymane.

Znaleziska w Fabryce

Po wejściu do hali funkcjonariusze odkryli ogromne laboratorium z kompletną linią produkcyjną do wytwarzania syntetycznych narkotyków. Policjanci przejęli 20 ton różnych substancji chemicznych oraz ponad 3,8 tony klefedronu, znanego jako 4-CMC. Według szacunków, z zabezpieczonych substancji można by wyprodukować kilka milionów porcji dilerskich. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków przekroczyła 61 mln zł.

Zarzuty dla Zatrzymanych

Trzech zatrzymanych mężczyzn zostało doprowadzonych do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Zgodnie z polskim prawem, za takie przestępstwa grozi nawet do 20 lat więzienia. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Podsumowanie

Operacja likwidacji fabryki narkotyków w okolicach Słupska to duży sukces polskich służb policyjnych. Wykorzystanie śmigłowców i pojazdu opancerzonego podkreśla skalę akcji oraz jej znaczenie w walce z przestępczością narkotykową. Zatrzymanie trzech mężczyzn i przejęcie prawie 4 ton klefedronu to ważny krok w ograniczaniu produkcji i dystrybucji syntetycznych narkotyków w Polsce. Akcja ta pokazuje, że służby są gotowe na podejmowanie zdecydowanych działań w celu zwalczania tego rodzaju przestępczości.

Oto ilustracja przedstawiająca dramatyczną scenę policyjnej akcji podczas nalotu na dużą fabrykę narkotyków. Na obrazie widać policjantów w taktycznym wyposażeniu, niektórych w kombinezonach ochronnych, wchodzących do dużego budynku przemysłowego, nad którym krążą śmigłowce. Na zewnątrz znajdują się pojazdy policyjne i pojazd opancerzony z włączonymi sygnałami świetlnymi. Scena oddaje intensywność i wagę operacji, podczas której policjanci dokonują aresztowań i zabezpieczają teren.

Podobne artykuły

+ There are no comments

Add yours