Mazda CX-80 nowy SUV, następca Mazdy 6 – zalety i wady nowego modelu

Estimated read time 3 min read

Wstęp

Mazda CX-80 to nowy flagowy SUV tej marki, który wprowadza istotne zmiany w gamie produktów.

Jest znacznie większy niż poprzednie modele, z trzema rzędami siedzeń, co czyni go jednym z najobszerniejszych SUV-ów Mazdy w Europie. Co więcej, może być nieformalnym następcą Mazdy 6, której produkcja powoli dobiega końca. W tym artykule przyjrzymy się bliżej nowemu modelowi, jego cechom, a także tym, co może oznaczać dla przyszłości marki.

Mazda CX-80: Wymiary i Przestronność

Mazda CX-80 to duży SUV, którego długość wynosi prawie 5 metrów (dokładnie 499,5 cm), a rozstaw osi to 312 cm. W porównaniu do innych modeli, takich jak CX-60, CX-80 jest znacznie dłuższy, co przekłada się na większą przestrzeń wewnątrz. Dzięki trzem rzędom siedzeń CX-80 oferuje miejsce dla 7 pasażerów i różne konfiguracje drugiego rzędu, co pozwala na dużą elastyczność.

Nowoczesne Technologie i Komfort

CX-80 wyposażony jest w nowoczesne technologie, które podkreślają jego status jako modelu flagowego. Przykładem jest system automatycznego ustawiania fotela kierowcy, kierownicy, wskaźnika head-up i bocznych lusterek, który bazuje na lokalizacji gałek ocznych prowadzącego i innych danych dotyczących wzrostu i pozycji siedzącej. To rozwiązanie zwiększa komfort i personalizację doświadczenia jazdy.

Silniki i Wydajność

Mazda CX-80 oferuje dwie wersje napędu: 6-cylindrowy silnik Diesla o pojemności 3,3 litra oraz napęd hybrydowy, który łączy 2,5-litrowy silnik benzynowy z jednostką elektryczną. Silnik Diesla zapewnia moc 254 KM i moment obrotowy 550 Nm, podczas gdy hybryda generuje 327 KM i 500 Nm. Różnica w przyspieszeniu jest zauważalna, z czasem 0-100 km/h wynoszącym 8,4 s dla Diesla i 6,8 s dla hybrydy.

Cena i Dostępność

CX-80 ma być dostępny w Polsce w stałej ofercie, a pełen cennik zostanie ogłoszony na początku maja 2024 roku. Na razie Mazda ujawniła cenę jednego wariantu, 7-miejscowej wersji z silnikiem 3,3 w poziomie wyposażenia Exclusive-Line, która wynosi 280 900 zł.

Czy CX-80 Zastąpi Mazdę 6?

Mazda CX-80 jest nieformalnym następcą Mazdy 6, która powoli znika z polskiego rynku. Choć producent nie planuje bezpośredniego następcy dla Mazdy 6, wprowadzenie CX-80 sugeruje, że SUV-y stają się coraz bardziej dominujące, wypierając klasyczne sedany.

Podsumowanie

Mazda CX-80 to imponujący SUV, który przynosi wiele nowych rozwiązań i komfort do gamy produktów Mazdy. Jego wymiary, technologie i elastyczność sprawiają, że jest to atrakcyjna opcja dla klientów poszukujących dużego, przestronnego SUV-a. Jednak niektóre cechy designu mogą pozostawiać pewien niedosyt, ponieważ nie wprowadzają znaczących zmian w porównaniu do innych modeli marki. Ogólnie rzecz biorąc, CX-80 to ważny krok dla Mazdy w kierunku większych i bardziej wszechstronnych samochodów.

Scena motoryzacyjna przedstawiająca Mazdę CX-80, nowy duży SUV. Samochód jest umieszczony w nowoczesnym krajobrazie miejskim, z wysokimi budynkami i jasnym niebem w tle. Mazda CX-80 jest pokazana w pełnym widoku, co podkreśla jej rozmiar i smukły design. Akcent jest na przednim grillu, reflektorach i liniach nadwozia, które oddają premium estetykę tego nowego modelu. Sceneria sugeruje nowoczesność i wyrafinowanie, odzwierciedlając styl i atrakcyjność Mazdy CX-80.

Podobne artykuły

+ There are no comments

Add yours