Nowe zasady na plażach w Hurghadzie – co trzeba wiedzieć przed wizytą

Estimated read time 3 min read

Hurghada, jeden z najpopularniejszych egipskich kurortów nad Morzem Czerwonym,

wprowadziła nowe zasady dotyczące korzystania z publicznych plaż, które mogą wywołać niejasności wśród turystów nieznających języka arabskiego. Oto co musisz wiedzieć, aby uniknąć mandatów i cieszyć się bezstresowym wypoczynkiem.

Zrozumienie Nowych Przepisów

Zakaz Kąpieli w Ubraniach

Jedną z najważniejszych zmian jest zakaz wchodzenia do wody w ubraniach, które nie są przeznaczone do pływania. Oznacza to, że nie można używać zwykłych ubrań czy bielizny jako strojów kąpielowych. Kobiety, które nie noszą tradycyjnych strojów kąpielowych, muszą mieć na sobie burkini.

Zasady Dotyczące Śmieci

Na plażach wprowadzono także przepisy dotyczące utrzymania czystości. Wszystkie odpady, w tym butelki i resztki jedzenia, muszą być wrzucane do specjalnie przeznaczonych pojemników. Niedostosowanie się do tej zasady również wiąże się z nałożeniem kary.

Ograniczenia Dotyczące Wyposażenia Plażowego

Zabrania się używania plastikowych foteli plażowych w wodzie. Mogą one być ustawiane tylko kilka metrów od brzegu. Dodatkowo, dorosłym zabroniono korzystania z zabawek i urządzeń przeznaczonych dla dzieci na plaży.

Godziny Otwarcia Plaży

Nowe regulacje określają również, że wchodzenie do Morza Czerwonego jest dozwolone tylko do godziny 18. Po tej godzinie kąpiel jest zakazana.

Jakie Są Kara?

Za naruszenie tych zasad grozi grzywna wynosząca 100 funtów egipskich (około 8,50 zł). W związku z tym ważne jest, aby każdy turysta był świadomy tych ograniczeń i przestrzegał lokalnych przepisów.

Dlaczego Zasady Są Tylko po Arabsku?

Warto zauważyć, że instrukcje na plażach są dostępne tylko w języku arabskim, co może stanowić wyzwanie dla zagranicznych turystów. Choć plaże publiczne są otwarte dla wszystkich, to głównie skierowane są do lokalnej społeczności egipskiej, stąd decyzja o umieszczeniu tablic informacyjnych tylko w języku lokalnym.

Podsumowanie

Zrozumienie i przestrzeganie nowych zasad na plażach w Hurghadzie jest kluczowe dla wszystkich odwiedzających, aby uniknąć nieprzyjemności i mandatów. Zaleca się turystom, aby przed wizytą na plaży zapoznali się z lokalnymi przepisami lub zapytali przewodników o aktualne wymogi. W ten sposób można uniknąć nieporozumień i w pełni cieszyć się pięknem egipskich plaż.

Zdjęcie przedstawia malowniczą plażę publiczną w Hurghadzie, Egipt, na której turyści i miejscowi przestrzegają nowych zasad. Plaża jest czysta i dobrze zorganizowana, z wyraźnie widocznymi tablicami w języku arabskim informującymi o obowiązujących przepisach. Na scenie widać rodziny korzystające z plaży, niektóre kobiety w burkinach, oraz wyznaczone pojemniki na śmieci. Atmosfera jest żywa, ale uporządkowana, co podkreśla zaangażowanie społeczności w utrzymanie czystości i porządku.

Podobne artykuły

+ There are no comments

Add yours