Najczęstsze kierunki wyjazdów zagranicznych Polaków w roku 2023

Estimated read time 3 min read

Gdzie Polacy najczęściej wybierali się na wycieczki zagraniczne w roku 2023? Do jakich krajów najczęściej Polacy wyjeżdżali na wakacje rodzinne?

W 2023 roku Polacy mieli znacznie więcej możliwości podróżowania w porównaniu do poprzednich lat, głównie dzięki złagodzeniu restrykcji związanych z pandemią. Zainteresowanie podróżami zagranicznymi było wysokie, a wśród najpopularniejszych destynacji znalazły się kraje basenu Morza Śródziemnego.

Chorwacja: Długa linia brzegowa i piękne plaże przyciągały turystów, a także liczne zabytki i parki narodowe. Chorwacja była wybierana zarówno na krótkie wypady, jak i dłuższe wakacje.

Grecja: Grecja zawsze była popularna wśród Polaków ze względu na swoją bogatą historię, wspaniałą kuchnię i malownicze wyspy. W 2023 roku ta tendencja się utrzymała.

Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie: Hiszpania, wraz z Wyspami Kanaryjskimi, była chętnie wybierana ze względu na różnorodność oferty turystycznej – od plaż po bogate miasta kulturowe.

Włochy: Włochy zyskały na popularności dzięki swoim różnorodnym atrakcjom, od Alp po słoneczną Sycylię, a także ze względu na bogatą kulturę i kuchnię.

Turcja: Turcja przyciągała turystów atrakcjami historycznymi, pięknymi plażami i korzystnym stosunkiem jakości do ceny.

Samodzielna organizacja wyjazdów

Polacy coraz częściej decydują się na zagraniczne wycieczki, eksplorując różnorodne destynacje na całym świecie. Preferencje Polaków w zakresie wyjazdów zagranicznych są różnorodne, ale często wybierane kierunki to popularne miejsca w Europie, takie jak Włochy, Hiszpania, Grecja, a także dalsze destynacje, jak Egipt czy Turcja.

Polacy coraz częściej decydowali się na samodzielną organizację wyjazdów, zwłaszcza do krajów bałkańskich, które są łatwiej dostępne samochodem. Trend ten był widoczny również w przypadku innych popularnych destynacji, gdzie turystyka indywidualna stawała się coraz bardziej popularna.

W kwestii transportu, samolot pozostał głównym środkiem lokomocji na dalsze wyjazdy zagraniczne. W kraju dominował samochód, chociaż kolej zyskiwała na popularności. Wzrost zainteresowania kolejami może być związany z rosnącą świadomością ekologiczną i poszukiwaniem alternatyw dla podróży lotniczych.

W kwestii wydatków, Polacy planowali wydać więcej na wakacje w 2023 roku niż w poprzednich latach, co może odzwierciedlać zwiększone oczekiwania i chęć nadrobienia zaległości podróżniczych po latach pandemii.

W zakresie ubezpieczeń, coraz więcej Polaków decydowało się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego, co wskazuje na wzrost świadomości ryzyka i potrzeby zabezpieczenia siebie oraz podróży.

Podsumowując, rok 2023 był okresem, w którym Polacy chętnie korzystali z możliwości podróżowania, wybierając różnorodne destynacje i coraz częściej decydując się na samodzielne planowanie wyjazdów. Wyraźnie zaznaczył się trend korzystania z ubezpieczeń turystycznych i większych wydatków na wakacje​

​.

Podobne artykuły

1 Comment

Add yours
  1. 1
    karolina tychy

    Ciekawe są te trendy w podróżowaniu! Zauważyłam, że coraz więcej moich znajomych wybiera mniej oczywiste destynacje, co pokazuje, jak bardzo się zmieniają gusta Polaków w kwestii wyjazdów zagranicznych. Sama jestem ciekawa, które miejsca znalazły się na szczycie listy w tym roku. Osobiście, uwielbiam łączyć wakacje z odkrywaniem nowych kultur i kuchni, więc zawsze szukam inspiracji do kolejnych podróży. Mam nadzieję, że w tym roku również uda mi się odwiedzić co najmniej jedno z tych popularnych miejsc. To niesamowite, jak podróże rozszerzają nasze horyzonty i pozwalają na doświadczenie czegoś zupełnie nowego.

+ Leave a Comment