Trening na pozbycie się cellulitu – ćwiczenia od trenera personalnego

Estimated read time 4 min read

Cellulit, potocznie nazywany „pomarańczową skórką”, jest problemem estetycznym dotykającym znaczną część kobiet, niezależnie od ich wieku czy wagi.

Mimo że cellulit ma podłoże genetyczne i hormonalne, odpowiednio dobrany trening może znacząco pomóc w jego redukcji. Jako trener personalny spędzający średnio 12 godzin dziennie w siłowni, obserwuję pozytywne zmiany w podejściu kobiet do treningu siłowego. Sięganie po hantle, kettle czy sztangi i wybieranie większych ciężarów to doskonały sposób na walkę z cellulitem. Oto zestaw skutecznych ćwiczeń, które polecam wszystkim, którzy chcą poprawić wygląd swojej skóry.

1. Przysiady

Przysiady to klasyk, który powinien znaleźć się w każdym planie treningowym. Nie tylko wzmacniają mięśnie nóg i pośladków, ale także poprawiają krążenie w dolnych partiach ciała, co jest kluczowe w redukcji cellulitu.

  • Wykonanie: Stań prosto, nogi na szerokość bioder. Powoli zginaj kolana, jakbyś chciała usiąść na niewidzialnym krześle, pamiętając, aby kolana nie wysuwały się poza palce stóp. Wróć do pozycji wyjściowej.

2. Martwy ciąg

Martwy ciąg to ćwiczenie, które angażuje wiele grup mięśniowych, w tym pośladki, mięśnie tylne ud oraz dolną część pleców. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia może przyczynić się do ujędrnienia skóry i zmniejszenia widoczności cellulitu.

  • Wykonanie: Stań prosto, nogi na szerokość bioder, hantle lub sztanga przed tobą. Schyl się w biodrach, trzymając plecy prosto, chwyć ciężar i podnieś się, prostując nogi.

3. Wykroki

Wykroki to kolejne świetne ćwiczenie na pośladki i nogi. Pomagają one w modelowaniu dolnych partii ciała oraz w poprawie krążenia.

  • Wykonanie: Stań prosto, zrób duży krok do przodu jedną nogą i zginaj kolana, aż tylne kolano prawie dotknie podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz na drugą nogę.

4. Podnoszenie bioder

Podnoszenie bioder, zwane także mostkiem, skupia się na pracy mięśni pośladkowych, co jest istotne w walce z cellulitem na pośladkach.

  • Wykonanie: Leżąc na plecach, nogi zgięte w kolanach, stopy płasko na podłodze, unieś biodra do góry, tworząc prostą linię od kolan do ramion. Wróć do pozycji wyjściowej.

5. Planki boczne

Planki boczne nie tylko wzmacniają mięśnie brzucha, ale także poprawiają krążenie w obszarze bioder, co może przyczynić się do redukcji cellulitu.

  • Wykonanie: Oprzyj się na jednym przedramieniu, drugą rękę umieść w talii. Nogi proste, jedna na drugiej. Unieś biodra, tworząc prostą linię ciała, i utrzymaj tę pozycję.

Podsumowanie

Regularny trening, w którym znajdą się ćwiczenia angażujące różne grupy mięśniowe, jest kluczem do redukcji cellulitu. Pamiętaj o tym, że oprócz aktywności fizycznej ważne są także odpowiednia dieta i nawodnienie organizmu, które wspomagają detoksykację i poprawiają ogólną kondycję skóry. Dodatkowo, regularne stosowanie peelingów i masaży może przyczynić się do poprawy mikrokrążenia i estetyki skóry.

Nie istnieje jednorazowe, magiczne rozwiązanie na cellulit, ale systematyczne podejście do treningu, zdrowego odżywiania i pielęgnacji ciała może przynieść zauważalne rezultaty. Pamiętaj, aby wybierać ćwiczenia dostosowane do swojego poziomu zaawansowania i słuchać sygnałów wysyłanych przez swoje ciało, unikając przetrenowania. Stała motywacja i pozytywne nastawienie są kluczowe w dążeniu do celu, jakim jest poprawa wyglądu skóry i pozbycie się cellulitu.

Scena w studio fitness, gdzie kobieta w wieku około 30 lat wykonuje martwy ciąg ze sztangą, skupiając się na swojej formie i technice pod okiem trenera personalnego. Studio jest dobrze wyposażone, z lustrami na ścianach odzwierciedlającymi sesję treningową, co podkreśla znaczenie prawidłowej postawy i techniki w ćwiczeniach mających na celu redukcję cellulitu. W tle widoczne są różne sprzęty do ćwiczeń, takie jak kettle, hantle i taśmy oporowe, prezentujące gamę narzędzi dostępnych do kompleksowego treningu. Atmosfera jest pełna koncentracji i determinacji, co podkreśla zaangażowanie w osiąganie celów fitness i poprawę wyglądu skóry poprzez regularne ćwiczenia.

Podobne artykuły

+ There are no comments

Add yours