Elektryczny SUV Voyah Free w Polsce – do 730 km na jednym ładowaniu

Estimated read time 3 min read

Pojawienie się modelu Voyah Free na polskim rynku elektrycznych pojazdów SUV zapowiada nowy rozdział w motoryzacji.

Już od 2020 roku obecny na chińskim rynku pod marką Lantu, Voyah Free szybko zdobył uznanie użytkowników, a teraz ma szansę podbić serca polskich kierowców. Wyposażony w imponującą baterię o pojemności 106,7 kWh, zapewniającą zasięg około 730 km na jednym ładowaniu, stawia się w czołówce rynku EV, wyprzedzając nawet niektóre modele Tesli.

Innowacyjność i Komfort w Jednym

Voyah Free wyróżnia się nie tylko zasięgiem, ale także nowoczesnym designem i wysokiej klasy wykończeniem wnętrza. Oferuje prawie 5 metrów długości komfortowej przestrzeni, wyposażonej w eleganckie materiały oraz trzy niezależne ekrany wysokiej rozdzielczości, co świadczy o jego pozycji w segmencie premium. Bogate wyposażenie standardowe, obejmujące panoramiczny dach, ergonomiczne fotele z funkcją masażu czy pneumatyczne zawieszenie, czyni go konkurentem dla luksusowych modeli, takich jak Audi Q8 e-tron czy BMW iX.

Technologia na Najwyższym Poziomie

Za płynność działania ekranów odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 8155, a system Huawei HiCar zapewnia bezproblemowe korzystanie z funkcji pojazdu. Samochód oferuje aktualizacje OTA, co pozwala na ciągłe doskonalenie oprogramowania bez konieczności wizyty w serwisie. Dodatkowo, pneumatyczne zawieszenie, funkcja masażu w fotelach oraz zaawansowany system kamer wzbogacają już i tak pełne wyposażenie.

Wydajność Zaskakująca dla SUV-a

Dwa silniki elektryczne, napędzające obie osie i dostarczające łączną moc 360 kW oraz moment obrotowy 730 Nm, umożliwiają przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,4 sekundy. Taki wynik dla SUV-a jest więcej niż zadowalający, plasując Voyah Free w kategorii pojazdów, które mimo swoich rozmiarów, mogą śmiało rywalizować z samochodami sportowymi.

Cena Wyzwaniem czy Zachętą?

Choć cena Voyah Free, rozpoczynająca się od 329 tys. zł, może wydawać się wysoka, to w porównaniu z bezpośrednimi konkurentami staje się atrakcyjna, zwłaszcza biorąc pod uwagę pełne wyposażenie w standardzie. To czyni go interesującą opcją dla osób poszukujących luksusowego SUV-a elektrycznego, który oferuje zarówno wydajność, jak i innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Podsumowanie

Voyah Free wprowadza na polski rynek świeżą perspektywę na elektryczną motoryzację. Z połączenia wydajności, nowoczesnego designu, luksusowego wykończenia oraz zaawansowanej technologii rodzi się model, który ma potencjał stać się jednym z liderów w swojej kategorii. Jego pojawienie się w Polsce może nie tylko przyciągnąć nowych klientów do segmentu EV, ale także zaznaczyć ważny krok w kierunku zrównoważonej mobilności, podkreślając jednocześnie, że luksus i ekologia mogą iść w parze.

Na zdjęciu przedstawiono elegancki i nowoczesny elektryczny SUV, Voyah Free, zaparkowany w malowniczej miejskiej scenerii. Pojazd jest wyeksponowany, co pozwala dostrzec jego stylowy design i wysokiej klasy wykończenie. Scena została uchwycona podczas tzw. złotej godziny, kiedy to ciepłe światło słoneczne podkreśla eleganckie linie i wyrafinowaną sylwetkę samochodu. Tło obrazu stanowi mieszanka współczesnej architektury i terenów zielonych, symbolizując równowagę między nowoczesną mobilnością a świadomością ekologiczną. Zdjęcie podkreśla atrakcyjność Voyah Free jako luksusowej i przyjaznej dla środowiska opcji dla kierowców miejskich, odzwierciedlając jego potencjał do rewolucjonizowania rynku pojazdów elektrycznych w Polsce.

Podobne artykuły

+ There are no comments

Add yours