Rejs wycieczkowcem po Zatoce Perskiej – idealne wakacje dla miłośników przygód i luksusu

Estimated read time 4 min read

Podróżowanie wycieczkowcem to doskonałe połączenie luksusu, przygody i wygody.

Rejs po Zatoce Perskiej daje szansę na odkrycie fascynujących miejsc, takich jak Dubaj, Abu Dhabi czy Bahrajn, bez potrzeby codziennego pakowania walizek. Poniżej opisane zostały wrażenia z rejsu na pokładzie wycieczkowca MSC Virtuosa, jednego z największych statków pasażerskich na świecie.

Rozpoczęcie rejsu i pierwsze wrażenia

Statek MSC Virtuosa wypłynął z portu w Abu Dhabi, oferując trasę obejmującą porty w Dubaju, Dosze i Bahrajnie. Dzięki korzystnym warunkom pogodowym, rejs w Zatoce Perskiej zapewniał przyjemnie ciepłą pogodę podczas ponurej zimy w Europie.

Zakwaterowanie na pokładzie

Na pokładzie statku MSC Virtuosa wybrano kabinę wewnętrzną bez okna, najtańszą opcję zakwaterowania. Ponieważ większą część czasu spędza się na odkrywaniu atrakcji statku lub w portach, kabina służyła jedynie do spania. Statek oferuje również kabiny z oknem oraz luksusowe kabiny z balkonem, idealne dla osób, które cenią sobie widoki na morze.

Poruszanie się po statku

MSC Virtuosa to ogromny statek z 18 pokładami. Na każdym poziomie znajdują się tablice informacyjne i interaktywne mapy pomagające odnaleźć drogę. Po wejściu na pokład warto aktywować kartę, która pełni funkcję paszportu i środka płatniczego. Karta jest używana do poruszania się po statku oraz korzystania z atrakcji.

Koszt rejsu i dodatkowe wydatki

Rejs kosztował 460 euro za osobę, obejmując noclegi w kabinie wewnętrznej, wyżywienie oraz podstawowe napoje, animacje i korzystanie z basenów oraz aquaparku. Dodatkowe koszty obejmują napiwki dla obsługi, wynoszące 12 euro dziennie za osobę dorosłą, oraz wydatki na napoje alkoholowe i dodatkowe atrakcje. Lot z Katowic do Abu Dhabi kosztował 1000 zł w dwie strony.

Wyżywienie na statku

Statek oferuje dwie główne opcje wyżywienia:

 • Restauracja bufetowa: Otwarte przez około 20 godzin na dobę bufety oferują dania kuchni azjatyckiej, włoskiej, świeże owoce, warzywa oraz słodkości.
 • Restauracje a’la carte: Serwowane śniadania, obiady i kolacje z codziennie innym menu. Goście mają przypisanego kelnera, który dba o ich potrzeby przez cały rejs.

Oprócz głównych restauracji dostępne są również płatne restauracje tematyczne oraz bary. W restauracji o tematyce meksykańskiej „all you can eat” zapłacono 19 euro za osobę, co pozwoliło skosztować nachosów, tacosów czy burrito.

Bary i drinki na pokładzie

Na statku znajduje się 20 barów, z których najbardziej przypadły do gustu:

 • Champagne Bar: Drinki na bazie szampana i butelki do celebracji pobytu.
 • Sky Lounge: Relaks przy muzyce jazzowej na żywo, idealny dla miłośników spokojnych wieczorów.

Atrakcje i rozrywka na statku

MSC Virtuosa oferuje liczne atrakcje dla gości:

 • Baseny i aquapark: Zjeżdżalnie, jacuzzi oraz basen tylko dla dorosłych.
 • Sky Lounge Bar: Bar z automatycznym barmanem – robotem Robem.
 • Kasyno i park linowy: Dla poszukiwaczy dreszczyku emocji.
 • Teatr: Trzykrotnie dziennie odbywają się przedstawienia dla 800 widzów, w tym musicale, show w stylu Abby i inne.

Stroje wieczorowe i tematyczne

Na statku obowiązuje formalny dress code, szczególnie podczas wydarzeń takich jak Gala Night czy wieczór kapitański. Zaleca się spakowanie eleganckiego stroju. Popularne są również wieczory tematyczne, jak White Night, podczas których wszyscy ubierają się na biało.

Zwiedzanie portów

Każdego dnia statek przypływa do innego portu. Najwygodniejszą opcją zwiedzania są wycieczki organizowane przez armatora, choć są one najdroższe. Tańsze wycieczki można zorganizować, korzystając z ofert lokalnych biur podróży lub samodzielnie eksplorując porty.

Porty na trasie rejsu

 1. Dubaj: Port w samym sercu miasta, oferujący wieczorne zwiedzanie słynnych atrakcji, takich jak Burj Khalifa.
 2. Doha: Łatwy dostęp do centrum miasta i jego atrakcji.
 3. Bahrajn: Port nieco oddalony od miasta, co wymagało wynajęcia taksówki.

Ogólne wrażenia z rejsu

Rejs wycieczkowcem po Zatoce Perskiej okazał się świetnym wyborem. Połączenie luksusu, nowych doznań i komfortu podróżowania pozwalało na odkrywanie nowych miejsc bez konieczności codziennego rozpakowywania bagaży. Różnorodność atrakcji na pokładzie statku oraz odkrywanie kolejnych portów sprawiły, że rejs był świetnym kompromisem dla wszystkich miłośników podróży.

Po powrocie zarezerwowany został kolejny rejs, tym razem dwutygodniowy po Karaibach.

Duży, luksusowy wycieczkowiec płynie po Zatoce Perskiej z Abu Dhabi w tle. Na pokładzie panuje radosna atmosfera, pasażerowie korzystają z basenów i słońca, przygotowując się do odkrywania portów takich jak Dubaj, Doha i Bahrajn.

Podobne artykuły

+ There are no comments

Add yours