Renault Arkana E-Tech full hybrid – rewolucja w kompaktowych SUV-ach

Estimated read time 4 min read

Renault Arkana E-Tech Full Hybrid redefiniuje pojęcie kompaktowego SUV-a, łącząc eleganckie linie nadwozia w stylu coupé z zaawansowaną technologią hybrydową.

Ten model wyróżnia się nie tylko wyjątkowym designem, ale również innowacyjnym podejściem do napędu, które umożliwia bardziej ekologiczną i ekonomiczną jazdę. Zapoznaj się z kluczowymi danymi technicznymi, które czynią Arkana E-Tech wyjątkowym wyborem na rynku.

Zaawansowana Technologia Hybrydowa

Pod maską Renault Arkana E-Tech Full Hybrid kryje się zaawansowany układ napędowy, który łączy silnik benzynowy o mocy 94 KM i momentem obrotowym 148 Nm z dwoma silnikami elektrycznymi. Mocniejszy silnik elektryczny generuje 49 KM i 205 NM, podczas gdy drugi, mniejszy, dostarcza 20 KM i 50 Nm. Takie połączenie zapewnia łączną moc systemową na poziomie 143 KM, co umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 10,8 sekundy oraz osiągnięcie maksymalnej prędkości 172 km/h.

Ekonomia i Ekologia

Jednym z głównych atutów Arkana E-Tech jest jego efektywność paliwowa. Dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej, średnie spalanie wynosi zaledwie 4,7 l/100 km w cyklu WLTP, co stanowi znaczącą oszczędność paliwa w porównaniu do tradycyjnych silników spalinowych. Dodatkowo, niskie zużycie paliwa przekłada się na mniejszą emisję CO2, co czyni ten model bardziej przyjaznym dla środowiska.

Praktyczność i Komfort

Renault Arkana E-Tech łączy w sobie sportowy charakter z funkcjonalnością SUV-a. Przestronne wnętrze oferuje komfortowe warunki dla wszystkich pasażerów, zarówno z przodu, jak i w tylnej części kabiny. Bagażnik o pojemności 480 litrów zapewnia dużą przestrzeń ładunkową, która może zostać zwiększona do 1278 litrów po złożeniu tylnych siedzeń. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe, nowoczesny system multimedialny z dotykowym ekranem 9,3 cala oraz zaawansowane systemy wsparcia kierowcy sprawiają, że każda podróż staje się prawdziwą przyjemnością.

Miękkie Hybrydy: Technologia dla Lepszej Jazdy

Renault Arkana nie tylko przyciąga uwagę swoim wyjątkowym designem w stylu coupé, ale również oferuje innowacyjne rozwiązania techniczne, w tym wersje z napędem miękkiej hybrydy. Oprócz opisanego wcześniej modelu E-Tech Full Hybrid, gama napędowa tego kompaktowego SUV-a obejmuje również miękkie hybrydy o mocy 140 KM lub 158 KM, które zapewniają zbalansowaną kombinację efektywności i dynamiki jazdy.

Miękkie hybrydy (MHEV – Mild Hybrid Electric Vehicle) w ofercie Renault Arkana wykorzystują zaawansowaną technologię, aby zwiększyć efektywność paliwową i zmniejszyć emisję spalin bez kompromisów w zakresie osiągów. System MHEV składa się z benzynowego silnika spalinowego wspomaganego przez mały silnik elektryczny, który jest zasilany energią odzyskaną podczas hamowania. Dzięki temu rozwiązaniu, silnik spalinowy jest w stanie pracować w bardziej optymalnych warunkach, co przekłada się na niższe zużycie paliwa i emisję CO2.

140 KM i 158 KM: Opcje dla Każdego

  • 140 KM: Ta opcja miękkiej hybrydy jest idealnym wyborem dla kierowców szukających złotego środka między ekonomią a dynamiką jazdy. Oferuje zrównoważoną moc, która jest więcej niż wystarczająca dla codziennych potrzeb, jednocześnie zapewniając niższe zużycie paliwa.
  • 158 KM: Dla tych, którzy pragną więcej mocy, Renault Arkana oferuje wersję MHEV o mocy 158 KM. To rozwiązanie oferuje jeszcze lepsze osiągi przy zachowaniu wszystkich zalet miękkiej hybrydy.

Zalety Miękkich Hybryd

  • Efektywność: Dzięki wspomaganiu elektrycznemu, miękkie hybrydy oferują lepszą efektywność paliwową w porównaniu do tradycyjnych silników spalinowych.
  • Elastyczność: Wysoki moment obrotowy dostępny od niskich obrotów sprawia, że jazda jest płynna i dynamiczna.
  • Ekologia: Zmniejszone zużycie paliwa oznacza mniejszą emisję CO2, co przyczynia się do ochrony środowiska.

Podsumowanie

Renault Arkana E-Tech Full Hybrid to odpowiedź na rosnące wymagania kierowców szukających pojazdu łączącego w sobie design, technologię i ekologię. Dzięki swoim zaawansowanym rozwiązaniom technicznym, ekonomicznej i dynamicznej jeździe oraz praktycznym rozwiązaniom zaprojektowanym z myślą o rodzinie, Arkana E-Tech stanowi atrakcyjną propozycję w segmencie kompaktowych SUV-ów.

Na zdjęciu przedstawiono nowoczesny samochód Renault Arkana E-Tech full hybrid, zaparkowany na ulicy futurystycznego miasta o zmierzchu. Innowacyjny design i technologia hybrydowa samochodu są podkreślone przez otaczające go światła uliczne oraz dynamiczną architekturę miasta w tle. Scena ta przekazuje wrażenie eko-friendly postępu i nowoczesnego życia, eksponując smukłe linie pojazdu, charakterystyczną przednią kratę oraz wyraźnie widoczne logo. Krajobraz miejski zawiera budynki wyposażone w elementy zielonej technologii, takie jak panele słoneczne i ogrody wertykalne, podkreślając harmonijną relację samochodu z przyszłościowymi środowiskami miejskimi.

Podobne artykuły

+ There are no comments

Add yours