Probiotyki do Egiptu – co zażywać, żeby nie mieć zemsty Faraona

Estimated read time 3 min read

Wprowadzenie

Podróż do Egiptu jest marzeniem wielu turystów, ale niestety może wiązać się z pewnym ryzykiem zdrowotnym, znanym jako „zemsta faraona” – biegunka podróżnych.

Jednym ze skutecznych sposobów na ochronę przed tą dolegliwością jest zażywanie probiotyków. W tym artykule przedstawimy, jakie probiotyki warto zażywać przed i w trakcie podróży, aby uniknąć problemów żołądkowych.

Czym są probiotyki?

Probiotyki to żywe mikroorganizmy, które spożywane w odpowiednich ilościach przynoszą korzyści zdrowotne, zwłaszcza dla układu pokarmowego. Pomagają one w utrzymaniu równowagi flory bakteryjnej jelit, co może zapobiegać biegunkom i innym problemom żołądkowym.

Jak działają probiotyki?

Probiotyki działają poprzez kolonizację jelit korzystnymi bakteriami, które mogą konkurować z patogenami, poprawiając barierę jelitową i modulując odpowiedź immunologiczną. Pomagają również w trawieniu i wchłanianiu składników odżywczych.

Najlepsze probiotyki na podróż do Egiptu

Lactobacillus rhamnosus GG

Lactobacillus rhamnosus GG (LGG) to jeden z najczęściej badanych szczepów probiotycznych. Badania wykazały, że jest skuteczny w zapobieganiu biegunce podróżnych, w tym tej wywołanej przez różne patogeny.

Saccharomyces boulardii

Saccharomyces boulardii to probiotyk drożdżowy, który okazał się skuteczny w zapobieganiu i leczeniu biegunki podróżnych. Może również chronić przed biegunka związana z antybiotykoterapią.

Bifidobacterium lactis

Bifidobacterium lactis wspomaga zdrowie jelit, pomagając w utrzymaniu równowagi flory bakteryjnej i wspierając układ odpornościowy. Jest często stosowany w suplementach probiotycznych przeznaczonych do podróży.

Lactobacillus acidophilus

Lactobacillus acidophilus jest znanym probiotykiem, który pomaga w trawieniu laktozy i wspiera zdrowie jelit. Może być korzystny w zapobieganiu biegunce podróżnych.

Jak stosować probiotyki przed i w trakcie podróży?

Aby skutecznie zapobiegać zemście faraona, warto rozpocząć zażywanie probiotyków na kilka dni przed wyjazdem i kontynuować ich stosowanie przez cały okres pobytu w Egipcie. Zalecana dawka to zazwyczaj jedna kapsułka dziennie, ale warto zawsze stosować się do instrukcji na opakowaniu suplementu lub zaleceń lekarza.

Dodatkowe wskazówki

 1. Kupuj sprawdzone marki: Wybieraj probiotyki od renomowanych producentów, aby mieć pewność, że zawierają odpowiednie szczepy bakterii w deklarowanych ilościach.
 2. Przechowywanie: Niektóre probiotyki wymagają przechowywania w lodówce, aby zachować swoją skuteczność. Sprawdź etykietę i zadbaj o odpowiednie warunki przechowywania.
 3. Połącz z prebiotykami: Prebiotyki to substancje odżywcze, które wspierają wzrost probiotyków. Spożywanie żywności bogatej w prebiotyki, takiej jak banany, cebula czy czosnek, może zwiększyć skuteczność probiotyków.

Podsumowanie

Już wiesz jakie probiotyki są skuteczne przed wyjazdem na wycieczkę do Egiptu. Zażywanie probiotyków przed i w trakcie podróży do Egiptu może znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia zemsty faraona. Wybierając odpowiednie szczepy probiotyczne, takie jak Lactobacillus rhamnosus GG, Saccharomyces boulardii, Bifidobacterium lactis i Lactobacillus acidophilus, oraz stosując się do zaleceń dotyczących ich stosowania, możesz cieszyć się bezproblemowym i zdrowym pobytem w Egipcie. Pamiętaj również o zachowaniu podstawowych zasad higieny i ostrożności związanych z jedzeniem i piciem, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko problemów zdrowotnych.

Probiotyki pomagają uniknąć zemsty faraona podczas podróży do Egiptu. Stosowanie Lactobacillus rhamnosus GG i Saccharomyces boulardii przed i w trakcie podróży wspiera zdrowie jelit.

Podobne artykuły

5Comments

Add yours
 1. 1
  podróżnik

  Przed moim pierwszym wyjazdem do Egiptu znajomi doradzili mi, abym zaczął brać probiotyki na kilka tygodni przed podróżą. Początkowo byłem sceptyczny, ale postanowiłem spróbować. Brałem je codziennie zgodnie z zaleceniami. Ku mojemu zaskoczeniu, przez cały pobyt w Egipcie nie miałem żadnych problemów żołądkowych, mimo że próbowałem różnych lokalnych potraw. Moje doświadczenie sugeruje, że probiotyki naprawdę mogą pomóc w przygotowaniu układu trawiennego na zmiany diety i mikroflory w obcym kraju. Polecam je każdemu, kto planuje wyjazd do miejsca o odmiennych warunkach sanitarnych.

  • 2
   marek Koszalin

   Zgadzam się z Tobą w 100%! Też miałem podobne doświadczenie. Przed wyjazdem do Indii zacząłem brać probiotyki i przez cały pobyt nie miałem żadnych problemów żołądkowych, podczas gdy inni członkowie naszej grupy, którzy ich nie brali, mieli różne dolegliwości. Myślę, że probiotyki naprawdę pomagają wzmocnić nasz układ trawienny przed podróżą do krajów, gdzie warunki sanitarno-higieniczne mogą się różnić od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Polecam je każdemu, kto planuje podróż do egzotycznych miejsc.

   • 3
    karol polkowice

    Ciekawie to brzmi, ale moje doświadczenia są zupełnie inne. Brałem probiotyki przed wyjazdem do Tajlandii, a mimo to i tak miałem problemy żołądkowe. Może to kwestia indywidualnych różnic, ale w moim przypadku probiotyki nie zrobiły większej różnicy. Dbałem o higienę, unikałem surowej żywności i piłem tylko butelkowaną wodę, a mimo to miałem problemy. Chyba nie ma jednej metody, która działa dla wszystkich.

    • 4
     podróżnik

     Rozumiem, że probiotyki mogą nie działać tak samo dla każdego. Może to zależeć od wielu czynników, takich jak rodzaj probiotyków, czas ich przyjmowania czy indywidualna mikroflora jelitowa. Dobrze, że dzieliłeś się swoim doświadczeniem, bo to pokazuje, że warto podchodzić do tematu z rozwagą i nie polegać tylko na jednym środku zapobiegawczym. Ostatecznie ważne jest, aby każdy znalazł to, co najlepiej działa dla niego, czy to będą probiotyki, czy inne metody ochrony zdrowia podczas podróży.

 2. 5
  radek szczecin

  Miałem podobne wątpliwości co do skuteczności probiotyków, ale przed moim wyjazdem do Egiptu zacząłem brać probiotyki Sanprobi. Muszę powiedzieć, że byłem mile zaskoczony! Ani razu nie miałem problemów żołądkowych, mimo że jadłem różne lokalne potrawy. Uważam, że warto spróbować właśnie tej marki, bo naprawdę pomogła mi przetrwać wyjazd bez żadnych dolegliwości. Może Sanprobi zadziała lepiej dla tych, którzy mieli wątpliwości co do innych probiotyków. Polecam!

+ Leave a Comment