Elektryczny Maybach EQS SUV – luksusowa legenda w nowej odsłonie

Estimated read time 3 min read

Marka Maybach od zawsze kojarzyła się z motoryzacyjnym szczytem luksusu i prestiżu.

Ogromne limuzyny z potężnymi silnikami spalinowymi przez lata budowały legendę tej marki. Jednak czasy się zmieniają, a Maybach nadąża za trendami. Właśnie zadebiutował ich pierwszy w pełni elektryczny model – Maybach EQS SUV.

Elektryczna potęga

Maybach EQS SUV bazuje na platformie EQS, znanej z limuzyny tej samej nazwy. Wyróżnia się jednak bardziej luksusowym wykończeniem i jeszcze większym rozstawem osi, co zapewnia pasażerom tylnych siedzeń królewski komfort.

Samochód napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi, które generują łączną moc 658 KM i moment obrotowy 950 Nm. Dzięki temu potężny SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w imponujące 4,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna ograniczona jest do 210 km/h.

Zasięg na jednym ładowaniu wynosi do 607 km, co jak na tak duży i luksusowy samochód jest imponującym wynikiem. Bateria ładowana może być z mocą do 200 kW, co pozwala na uzupełnienie energii od 20% do 80% w zaledwie 30 minut.

Luksus w każdym calu

Wnętrze Maybach EQS SUV to prawdziwa oaza luksusu. Wyposażone jest w najwyższej jakości materiały, takie jak skóra Nappa, drewno egzotyczne i metalowe akcenty. Pasażerowie tylnych siedzeń mają do dyspozycji mnóstwo miejsca na nogi i szeroki wachlarz udogodnień, takich jak podgrzewane i wentylowane fotele, masażery i ekrany multimedialne.

Samochód wyposażony jest również w szereg najnowocześniejszych systemów wspomagających kierowcę, takich jak adaptacyjny tempomat, system utrzymywania pasa ruchu i system autonomicznego hamowania awaryjnego.

Nowa era luksusu

Maybach EQS SUV to bez wątpienia nowy rozdział w historii tej legendarnej marki. Łączy w sobie imponujące osiągi silnika elektrycznego z najwyższym poziomem luksusu i komfortu. To samochód dla tych, którzy nie tylko oczekują doskonałych osiągów, ale również pragną podkreślić swój status i wyrazić swój wysublimowany gust.

Cena Maybach EQS SUV w Polsce zaczyna się od 979 900 zł.

Czy Maybach EQS SUV to samochód dla Ciebie?

Jeśli szukasz luksusowego SUV-a, który oferuje imponujące osiągi, najwyższy poziom komfortu i najnowocześniejsze technologie, Maybach EQS SUV z pewnością Cię zainteresuje. To samochód dla tych, którzy nie idą na kompromisy i oczekują tego, co najlepsze.

Poczytaj inne ciekawe tematy:

Poznaj Maybach EQS SUV – pierwszy w pełni elektryczny model kultowej marki. Luksus i imponujące osiągi w nowym wydaniu!

Podobne artykuły

+ There are no comments

Add yours